Ako vyberať typ
podlahovej krytiny

Ako vyberať typ
podlahovej krytiny

Podlahu tvorí niekoľko vrstiev rôznych materiálov. Kľúčovú rolu hrajú vrstvy finálne-nášlapné. Výber by mal byť zo strany zákazníka starostlivý, pretože bude s touto vrstvou veľmi často v kontakte a bude neustále na očiach.

Čo je podstatné pre správny výber podlahovej krytiny ?

  • Funkcia, využitie miestnosti a náročnosť prevádzky

  • Vzhľad a funkcia podlahy po dobu jej predpokladanej životnosti

  • Cena v pomere k predpokladanej životnosti

  • Záruky

  • Údržba a možnosť opravy

PREDSIEŇ, VSTUPNÁ HALA: Tento priestor je na podlahovú krytinu najnáročnejší. V podstate sa jedná o medzipriestor medzi vonkajším prostredím a bytom. Z toho vyplýva, že ľahšie podlieha znečisteniu. Preto by táto podlahová krytina mala byť ľahko udržiavateľná a odolnosť voči oderu by mala byť vysoká. Napriek tomu odporúčame pred vchodom čistiacu zónu.

OBÝVACIA IZBA: Reprezentačná miestnosť stredne zaťažená, ktorá kladie najvyššie nároky na estetiku.Odporúčame preto použiť drevené podlahy, parkety, alebo korkové podlahy pre ich teplý a ukľudňujúci charakter. Samozrejmosťou by mala byť povrchová úprava minimálne pre strednú záťaž. Vhodná je aj laminátová podlaha.

SPÁLŇA: Táto miestnosť patriaca do kľudovej časti domu, alebo bytu je pomerne nenáročná na užitkový priestor. Predpokladaná náročnosť na prevádzku podlahy v tejto miestnosti je minimálna a keď prihliadneme k faktu, źe často chodíme v spálni bosí, tak najvhodnejšou podlahovou krytinou bude drevená podlaha.

KUCHYŇA: Podlaha musí byť ľahko udržiavateľná a bezpečná. Nebezpečie úrazu je v týchto priestoroch najväčšie.Neodporúčame glazované dlaždice,keď dlaždice tak korkové. V kuchyni a v jedálni môžeme zvoliť aj linoleum.